Poniżej znajdziesz oficjalne i interesujące ciekawostki dotyczące tego modelu i wersji. Zakładka "Ciekawostki" została dodatkowo rozbudowana o kilka segmentów, dzięki czemu łatwiej znaleźć konkretną informację.

 

Pod tą zakładką jest druga - kompletny przebieg prac nad tym modelem. Przebieg ten może być aktualny lub archiwalny (zależnie od informacji: "Model jest ukończony", "Prace nad modelem trwają..."). Zarówno ciekawostki jak i postęp prac dotyczą pierwotnego modelu z GTA IV.

 

 

Możesz przejść od razu do zakładki:

Ciekawostki

Postęp prac

 

> Daewoo Mirae Concept 1999 - ciekawostki

Rzeczy związane z www.mods.darewnoo.pl


• Jest to nasz pierwszy od 2014 roku model, w którym nie pojawił się magazyn "mods.darewnoo", mimo że numer z Mirae na okładce został przygotowany (patrz: obrazek).

Zmiany w zawartości finalnego folderu względem wcześniejszych modeli

-

Testerzy i autorzy screenów


• Testerem jak i również autorem screenów był darewnoo.

Elementy, które były planowane, ale nie zostały dodane

• Model miał być czteroosobowy.

Elementy które w ogóle nie były planowane, ale zostały dodane


-

Elementy losowe

• Model nie ma elementów losowych, gdyż to prototyp.

Koszty


• Model nie był współfinansowany przez sponsorów, został w całości opłacony przez twórcę strony darewnoo.pl. Co ciekawe, Lazlow zadeklarował się go wykonać za 30$ (tyle samo kosztowały nasze dawne, mierne modele Matiza i Lublina), ale ze względu na odgórne zlecenie darewnoo, by model był bardziej detaliczny, cena skoczyła do standardowych 50$.

Błędy w modelu

• Zbyt długie kierunkowskazy z tyłu.

• Drobne dziury w karoserii, niewidoczne podczas rozgrywki.

Ciekawostki dotyczące okresu powstawania modelu


• Niezła heca - mimo że na stronie jest wyraźnie zaznaczone, iż prace nad modelem trwały w lutym i marcu 2017, tak naprawdę został on zlecony i wykonany tuż po Lanosach sedan i przed Nexią 5d, a więc od 23 października do 6 listopada 2016. Mirae przez ponad 4 miesiące było tajemnicą. Mimo że kompletnie nikt (poza autorami) o tym nie wiedział, było jedno miejsce, w którym darewnoo uchylił rąbek tajemnicy. W teksturach Poloneza do GTA V, w magazynie "mods.darewnoo" (nr. 15, grudzień), na odwrocie okładki (patrz: pierwszy obrazek) widać screen, na którym gotowy model Mirae uderza w nieukończoną Nexię - screen został zrobiony 26 grudnia 2016 (miesiąc po ukończeniu Mirae) i opublikowany w teksturze Poloneza 2-ego stycznia 2017. Jednak - screen ten widać tylko po faktycznym sprawdzeniu tekstur, bo w grze, w modelu Poloneza odwrotu okładki magazynu w ogóle nie widać. Dlaczego więc model z listopada został oznaczony jako model z marca? Aby trzymać chronologię - z założenia Nexia miała być opublikowana przed kolejnymi prototypami. Oś z prawej strony pozwoli lepiej zobrazować, jak to w rzeczywistości wyglądało (patrz: drugi obrazek).

• Mimo że Lazlow zakończył prace nad Mirae w listopadzie 2016, finalne poprawki (których dokonuje darewnoo) miały miejsce dopiero w lutym 2017 - to i tak bez znaczenia, bo model został opublikowany w marcu.

 

Informacje odnośnie tablic rejestracyjnych

-

Model bazowy


• Był to model bazowy, na jego bazie nie powstała żadna inna wersja.

Różnice względem innej podwersji tego samego modelu

-

Oryginalne wymiary


• Model został zrobiony na podstawie oryginalnych wymiarów (4160 x 1850 x 1320 mm).

Elementy i tekstury przygotowane własnoręcznie przez darewnoo

• Tekstura kratek przedniego grilla/zderzaka, cała tekstura niebieskiej podłogi, tekstura tylnego oświetlenia, tekstura siedzeń i logotypy.

Pozostałe ciekawostki


• W modelu nie można otworzyć tylnej klapy, mimo że jest ona odseparowana.

 

• Model nie ma odseparowanych zderzaków.

 

• Model ma pełne, poprawnie działające oświetlenie, takie same jak w oryginale.

 

• Model powstał na bazie 51 zdjęć (i renderów) karoserii oraz 24 zdjęć (i renderów) wnętrza oryginalnego prototypu. Warto tu jednak dodać, że prawdziwy prototyp Mirae to wydmuszka, dlatego aby zrekompensować to w mediach, Daewoo publikowało sporo obrazków z renderu modelu 3d, który został wykonany w 1999 roku i widać go na przykład na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=k-euJfm78kY . Te oficjalne dawne rendery też zostały wykorzystane podczas prac nad naszym modelem 3d Mirae.

 

• Mimo że w naszym Mirae występuje niewiele tekstur, prawie wszystkie zostały przygotowane własnoręcznie przez darewnoo.

 

• Podczas prac nad tym modelem, sporo problemu sprawiło zrobienie ciemnych świateł, tak aby w nocy w grze świeciły jasno. W końcu dokonał tego darewnoo po zakończeniu prac nad modelem. Ponadto, dopiero na samym końcu została dodana realistyczna tekstura świateł, wcześniej, podczas prac były to jednolite kolory.

 

• Podczas testów z 7-ego listopada (na stronie ujęty w dniu 23.03), darewnoo odkrył błąd - ogień wyłaniający się z przodu pojazdu, podczas gdy Mirae ma silnik z tyłu. Dzień później bug został usunięty i ogień wydobywa się z tyłu pojazdu.

 

• Przed poprawkami model miał standardową teksturę podwozia, nieadekwatną do tego typu auta.

 

• Model od samego początku podmieniał Infernusa. Od tego auta przejął handling i większość kolorów. Z początkowego założenia, Mirae miał mieć wszystkie kolory takie same co Infernus, ale na dwa dni przed publikacją, kilka kolorów z Infernusa zastąpiły nowe, bardziej pasujące do Mirae. Kolory Infernusa, które ostatecznie zostały zaimplementowane do naszego prototypu to: jasna zieleń, bordowy, granatowy, ciemnozielony, fioletowy oraz srebrny. Natomiast usunięte kolory (ciemny morski, biały i inny typ ciemnozielonego), zastąpiły nowe, jaskrawsze kolory, które dobrał darewnoo : pomarańczowy, jasny morski, wiśniowy, dwa odcienie beżowego, brązowy, czerwony oraz dwa dodatkowe odcienie srebrnego. W sumie dało to 15 kolorów dla Mirae (patrz: obrazek), mimo że oryginalny prototyp występował tylko w jednym kolorze - srebrnym. Z tym że pomarańczowy i jasno morski są dostępne tylko w aplikacji Kolory Daewoo, gdyż nie pochodzą z podstawowej bazy kolorów z GTA IV.

 

• Jest to pierwszy model Mirae wykonany do GTA, jak i pierwszy model 3d dostępny publicznie.

 

• Był to kolejny model, który nie został opublikowany na starym mods.darewnoo.pl.

 

• Tekstury końcowe były przeze mnie (darewnoo) poprawiane.

 

• Ciekawostki dla tego modelu nigdy nie były dostępne na starym mods.darewnoo.pl (z lat 2012-16).

 

> Daewoo Mirae Concept 1999 - archiwalny postęp prac

Start

 

20.02.2017

 

23.02.2017

 

24.02.2017

 

28.02.2017

 

5.03.2017

 

7.03.2017

 

9.03.2017

 

11.03.2017

 

13.03.2017

 

17.03.2017

 

23.03.2017

 

27.03.2017

 

Model jest ukończony