Poniżej znajdziesz ciekawe opisy dotyczące głównych autorów (Lazlow555 i darewnoo) wszystkich modeli z tej strony. Dowiesz się też co nieco o wszystkich aktualnych i byłych konwerterach, którzy w porozumieniu z autorami, podejmowali się konwertów do takich gier jak: GTA 3, GTA VC, GTA SA, GTA V, LFS, Racer, WR2 i SLRR. Na końcu znajdziesz czarną listę osób, które dokonały konwertu lub przeróbek modelu bez zgody autorów.

Ostatnia aktualizacja: 29-06-2016

> Wszystko o autorach i konwerterach

W tym momencie ta kategoria nie została jeszcze ukończona, potrzebuję trochę więcej czasu.

AUTORZY GŁÓWNI

Lazlow555 (TO SĄ STARE TEKSTY)

Jeden z modeli Lazlowa, wykonany na zlecenie dla jakiejś osoby, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

To on jest odpowiedzialny za wszystkie modele trójwymiarowe. Na swoim koncie ma ponad 35 modeli Daewoo wykonanych na moje zlecenie do GTA IV, ale również ponad 25 modeli innych marek, wykonanych na zlecenia innych osób. Ponadto wykonał 8 konwertów do GTA SA (na moje zlecenie). Lazlow ma ponad 30 lat i jest mieszkańcem Ukrainy. Modelowaniem zajmuje się od 2004 roku, ale jego pierwszy model pojawił się w sieci dopiero po kilku latach. Gdyby nie to, że udało mi się go dostrzec (i trochę wypromować), do dziś byłby bardzo słabo znanym userem. Ponadto kiedyś miał inny nick - Burp. Lazlow operuje programami 3dsmax oraz Zmodeler 2. Wszystkie jego modele są robione odpłatnie, na zamówienie, a więc to klient zdecyduje czy chce model udostępnić czy nie. Do tej pory, poza mną tylko jeden z klientów opublikował model wykonany przez Lazlowa (Dodge Durango 2000 do GTA IV). W październiku 2014 roku, również user Zymku zdecydował się opublikować model (Fiata Multipli) który wykonał Lazlow na jego odpłatne zlecenie. Lazlow twierdzi, że im więcej zapłacisz, tym więcej model będzie miał detali. Mimo, że nie zna on języka polskiego, bez problemu za to można się z nim porozumiewać po angielsku. Najłatwiej za pomocą e-maila, ponieważ nie ma on konta na żadnych serwisach społecznościowych. Można go znaleźć na YouTube pod nickiem Lazlow5555. Lazlow wbrew pozorom nie jest miłośnikiem Daewoo. Traktuje tą markę na równi z innymi. Jest za to zwolennikiem marki BMW. Dopóki jednak do jego nicku będzie doczepiony nick '', darewnoo'', będzie robił praktycznie tylko samochody Daewoo (i pochodne tej marki). Mimo tak dużej ilości modeli Daewoo wykonanych niemal w całości przez niego, nie jest on zmęczony i niemal w każdej chwili gotów jest zacząć kolejny model czy wersję.

darewnoo

To ja - jedyny twórca i administrator całej strony darewnoo.pl, również ja wstawiam wszystkie zdjęcia, screeny i piszę teksty (ten również :D ). Dokładny opis rzeczy które robię, znajdziesz w stopce na dole strony kryjący się pod moim imieniem i nazwiskiem. Mam 20 lat i mieszkam w Stalowej Woli (stąd na tablicach większości modeli widnieje RST). Nie znam się na modelowaniu 3d ani konwertowaniu modeli, dlatego od 2010 roku szukałem kogoś, kto podjąłby się zrobienia modelu Daewoo Leganza. Końcem 2011 roku znalazłem Lazlowa, który zgodził się ten model wykonać - tak zaczęła się nasza współpraca. 18 grudnia otrzymałem od niego pierwsze screeny Leganzy z gry, ale finalny model został opublikowany dopiero w kwietniu 2012 roku. No i na tym miała się nasza współpraca zakończyć, ale kilku użytkowników z Polskiego Forum Daewoo podchwyciło temat i naciskało na kolejne modele. Początkowo miał być tylko Matiz, potem tylko Tico, tylko Lublin... i tak to się toczy aż do dziś. Moja współpraca z Lazlowem trwa już blisko 3 lata i nic nie wskazuje na to aby to miało się zmienić. Z początku, byłem odpowiedzialny tylko za dostarczenie niezbędnych zdjęć i materiałów potrzebnych do wykonania modelu oraz korygowanie błędów podczas prac nad nim. Z czasem jednak (od Polonezów Plus) zacząłem poprawiać tekstury w modelach, aby wyglądały lepiej. Nie jestem związany z Lazlowem żadną umową czy kontraktem. Systematycznie jednak zlecam mu kolejne modele Daewoo. Mimo że jestem wielkim fanem Daewoo, nie oznacza to, że innych marek nie lubię. Mam spore pojęcie na temat motoryzacji i bardzo lubię auta z lat '90. Wszystkie modele znajdujące się na stronie, mimo że robił je główne Lazlow, należą do mnie, to ja mam do nich pełne prawo, bo jak powiedział mi Lazlow: ''to są już twoje modele, bo je zleciłeś i za nie zapłaciłeś''. Jestem osobą miłą i pomocną, ale bardzo wkurza mnie kiedy ktoś kompletnie ignoruje ostrzeżenia i zakazy autorów modeli (np. konwertując modele bez zgody, przerabiając je i tak dalej). Podobnie wkurzają mnie ci, który pod czyimś modelem mają czelność wpisać tylko i wyłącznie swój nick albo znak zapytania (o tym możesz poczytać zjeżdżając niżej do ''mojej czarnej listy konwerterów''). Nie mniej wkurzają osoby które publikują na swoich stronach modele, nawet gdy autor tego zabrania, pomijając już fakt, że zanim wrzucą na swoje strony, wybebeszą folder z wszystkiego poza samym modelem i napiszą swoje własne readme składające się z nazwy samochodu, ich autora i oczywiście strony internetowej która sobie czyjś model przywłaszczyła. No ale to jest walka z wiatrakami...

KONWERTERZY

baartlomiej

Specjalizuje się w wysokich jakościowo konwertach do WR2. Do tej pory wykonał już aż 26 konwertów naszych modeli Daewoo do tej gry (w tym 7 przy współpracy z innym userem). Moja współpraca z nim trwa jednak nadal i prawdopodobnie baartlomiej przekonwertuje wszystkie modele z tej strony do WR2. Rozmowy z tym userem rozpocząłem w 2013 roku i bardzo szybko przerodziło się to w owocną współpracę. Kontaktuje się z nim za pomocą forum WR2 a nie e-maila. Jest on polakiem, ale mimo to nie mieszka w Polsce. Nie minęło wiele czasu, a baartlomiej przekonwertował kolejne 15 modeli Daewoo do WR2 (13 wersji Lanosów i 2 wersje Nubiry I). Już planowane są kolejne konwerty takich modeli jak: Cabriolet Concept, Joyster Concept, Nubira wagon US, Nubira sedan US i Nubira Spagon.

Zalety współpracy:

Wady współpracy:

+ konwerty świetnej jakości

+ przyporządkowanie parametrów zbliżonych do osiągów oryginalnych aut

+ oryginalne kolory

+ zaimplementowany system zniszczeń i zadrapań karoserii

+ świetny kontakt z userem

nieco zawyżone osiągi w niektórych konwertach